Alan Adı Sorgulama

Hemen İdeal Alan Adınızı Sogulamaya Başlayın

ALAN ADINIZI SORGULAYIN İNTERNETTEKİ YERİNİZİ ALIN!

Kaydetmek istediğiniz alan adının müsaitlik durumunu sorgulayabilir ve dakikalar içerisinde beklemeden anında kayıt edebilirsiniz.

Yıllık Yeni Kayıt

Yıllık Yeni Kayıt

Yıllık Yeni Kayıt

Yıllık Yeni Kayıt

Tüm Alan Adı İşlemleri İçin Geçerlidir Ve Kesinlikle Ücret Ödemezsiniz !

Tüm Domain Tescil ve Transfer işlemlerinde geçerli hizmetlerimiz.

Whois Gizleme

Dilediğiniz zaman whois gizliliğini aktif ederek kişisel bilgilerinizin alan adı sahipliğinde gizleyebilirsiniz.

Yönetim Paneli

Yönetim panelinizden alan adınızı yönlendirebilir, dns bilgilerini güncelleme gibi birçok işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

E-Posta Yönlendirme

Aktif hosting paketi olmayan alan adlarınıza gelebilecek e-postaları herhangi bir aktif e-posta adresinize yönlendirerek ulaşabilirsiniz.

Ücretsiz Name Server

Sahip olduğunuz alan adına ücretsiz bir şekilde alt isim sunucuları (name server) oluşturabilirsiniz.

Alan Adı Fiyatları

Standart, Türkçe ve .tr uzantılı domainler için yıllık kayıt, transfer, yenileme ücretleri aşağıdaki gibidir.

Sıkça Sorulan Sorular

Web sitesi, dünya çapında iş yapmanın anahtarıdır. Ama akılda kalıcı bir alan adı yani web adresi olmadan müşterileriniz sizi bulmada veya web sitenize geri dönmede güçlük çekerler.

Ordu Bilişim ile doğru alan adını bulmak alan adını kontrol etmek kadar kolaydır. İstediğiniz alan adını bu sayfanın en üstündeki kutuya girmeniz yeterli, alan adının kayıt için uygun olup olmadığını size bildiririz.

Ordu Bilişim yalnızca alan adı kaydetmek demek değildir. İnternette yer almak için ihtiyacınız olan her şey bizde var. Web sitenizin internet üzerinde yayınlamasında yeni müşterileri çekmeye ve satın alım yaptıklarında verilerinin güvende olmasına kadar her şeyi Ordu Bilişim sizin için yapar.

Satın aldığınız alan adınız ödemeniz sonrasında anınada aktif olur ve kullanıma hazırdır. Alan adı yönetim sayfanızdan nameserver yönlendirmelerinizi yaparak hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.
ICANN'ın 2017-2018 yıllarında getirmiş olduğu yeni kurallar kapsamında, alan adı kayıt eden kullanıcı verilerini doğrulamak zorundadır. Alan adı kayıt edildikten sonra kayıçı firmalar, alan adı kayıt eden müşterinin e-posta adresine onay linki göndermektedir. Bu onaylama işleminin yapılmaması durumunda alan adı satın alındıktan 15 gün sonra otomatik olarak askıya alınmaktadır. Bu işlem kayıtçı firma tarafından otomatik yapılır.Alan adının tekrar aktif olabilmesi için onay işleminin tamamlanması gereklidir.
Alan adı transfer işlemi, tüm adımların doğru tamamlanması durumunda 7-10 gün sürmektedir. Alan adınızı problemsiz olarak transfer edebilmek için, transfer işlemini başlattığınızda size gelen onay mailindeki linke tıklamanız zorunludur. Ayrıca alan adınızın transferi tamamlanana kadar whois koruması kapalı olmalıdır.
EPP transfer kodu, her bir alan adı için eşsiz olarak kayıtçı firmalar tarafından üretilir. Alan adınızı firmalar arasında transfer edebilmek için EPP kodunu kullanmanız gereklidir. Bu kod olmadan alan adınızı farklı bir firmaya transfer edemezsiniz.

Copyright © 2020 - Ordu Bilişim İnternet Hizmetleri - All Rights Reserved.

Adres : Kuşluvan Mahallesi Akasya Sokak. No:1/9 Gölköy/ORDU